cs
Registrace
Zákaznická
samoobsluha
Nejčastější
otázky
Naše

novinky

EETS OBU

Naše technologicky vyspělá palubní jednotka (EETS OBU) splňuje všechny požadavky na poskytování mýtných služeb v rámci Evropy (služby EETS). Podporuje technologii satelitního zjišťování polohy, mikrovlnnou technologii DSRC a datovou komunikaci v mobilní síti.

Výhody naší palubní jednotky EETS OBU

  • vysoká spolehlivost: palubní jednotka je prověřena dlouholetým bezproblémovým provozem v několika evropských zemích (pochází od stejného výrobce, jako palubní jednotky používané v národních systémech České republiky a Slovenska)
  • přesný záznam trasy vozidla: právě ten je klíčový pro správný výpočet mýtného
  • jednoduchá instalace: jde to i bez technickým znalostí a bez použití nářadí
  • přehledný displej: omezuje riziko chybného nastavení díky zobrazení celkového provozního stavu, stavu předplaceného mýtného, stavu signálu, přiřazeného Business ID a dalších údajů
  • umí zobrazit textové zprávy zasílané do palubní jednotky
  • spolu s jednotkou získáte podporu v českém jazyce

Naše palubní jednotky v sobě integrují 3 klíčové technologie:

Satelitní GPS technologii

pro zjišťování polohy (GNSS: GPS, GLONASS a GALILEO) – zajišťuje sběr dat o využívání úseků vymezených silnic

GSM/GPRS technologii

na komunikaci v rámci mobilních sítí – slouží pro přenos dat mezi palubní jednotkou a dalšími informačními systémy v rámci elektronického mýtného systému

Mikrovlnnou DSRC technologii

na komunikaci na krátké vzdálenosti – slouží ke kontrole plátců mýtného v rámci procesu kontroly mýtného

Používání

Displej na palubní jednotce pomáhá omezit riziko chyb řidiče při nastavení EETS OBU a tím i následných postihů za chybně placené mýtné. Displej indikuje provozní stav, stav předplaceného mýtného, stav signálu a další údaje. Důležitou výhodou palubní jednotky je její jednoduchá instalace bez potřeby technických znalostí a bez nářadí. Lze volit instalaci do zásuvky zapalovače i pevnou instalaci.

Výdej jednotky po registraci

  • Palubní jednotka EETS OBU je vydána dopravci po registraci do služby Toll&More a po úhradě vratného depozitu
  • V případě online registrace přes Zákaznickou zónu je EETS OBU odeslána kurýrní službou na adresu uvedenou dopravcem. Obvyklý termín doručení EETS OBU je 3-5 pracovních dní.
  • V případě registrace na obchodním místě je EETS OBU vydána ihned po skončení registrace a úhradě vratného depozitu.

Vrácení EETS OBU

Nepoužívanou palubní jednotku EETS OBU – například z důvodu prodeje vozidla či jeho dlouhodobého odstavení – může dopravce vrátit, a to :

  • OBU jednotku lze vrátit na obchodním místě nebo zaslat poštou na adresu: Lamačská cesta 3/B, 841 04, Bratislava, Slovenská republika.

Návody k instalaci a používání EETS OBU